EEE-FK0J101AV
MFR.Part #
EEE-FK0J101AV
JLCPCB Part #
C1984767
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 6.3V 6.3mm 6.4mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS