50NSEV0.47M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50NSEV0.47M4X5.5
JLCPCB Part #
C2166100
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 470nF 4mm 5.5mm 50V 6mA@10kHz ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS