500LXW56MEFR16X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
500LXW56MEFR16X40
JLCPCB Part #
C1583699
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 16mm 40mm 500V 56uF 620mA@120Hz 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS