500BXC15MEFC16X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
500BXC15MEFC16X20
JLCPCB Part #
C1598926
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 132mA@120Hz 15uF 16mm 20mm 500V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS