10YXH1500MEFCT810X23
MFR.Part #
10YXH1500MEFCT810X23
JLCPCB Part #
C1596397
Package
Plugin,D10xL23mm
Description
-40℃~+105℃ 1.65A@100kHz 10V 10mm 1500uF 23mm 5mm ±20% Plugin,D10xL23mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS