400BXC47MEFCGC18X20
MFR.Part #
400BXC47MEFCGC18X20
JLCPCB Part #
C1600531
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 18mm 20mm 400V 472mA@120Hz 47uF 7.5mm ±20% 插件,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS