420USC270MEFCSN25X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
420USC270MEFCSN25X40
JLCPCB Part #
C6065787
Package
Plugin,D25xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 1.74A@120Hz 10mm 25mm 270uF 3000hrs@85℃ 40mm 420V ±20% Plugin,D25xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS