35YXH1200MEFCGC16X20
MFR.Part #
35YXH1200MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1597769
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1.518A@120Hz 10000hrs@105℃ 1200uF 16mm 20mm 27mΩ 35V 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS