250LSQ2200MEFC51X83
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250LSQ2200MEFC51X83
JLCPCB Part #
C1648056
Package
Bolt,D51xL83mm
Description
-25℃~+85℃ 21.8mm 2200uF 250V 3000hrs@85℃ 4.602A@10kHz 51mm 83mm ±20% 螺栓,D51xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS