35YXG1200MEFCGC16X20
MFR.Part #
35YXG1200MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1597775
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1.518A@120Hz 1200uF 16mm 20mm 27mΩ 35V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS