50JGV10M6.3X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50JGV10M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C3829347
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 35mA@120Hz 50V 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS