35JGV22M6.3X6.1
MFR.Part #
35JGV22M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C2165298
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 22uF 35V 55mA@120Hz 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS