LNR2A153MSE
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LNR2A153MSE
JLCPCB Part #
C3813307
Package
Bolt,D51xL83mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 12.7mm 15000uF 5000hrs@85℃ 51mm 6A@120Hz 83mm ±20% Bolt,D51xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS