35YXG1000MEFC12.5X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35YXG1000MEFC12.5X20
JLCPCB Part #
C5517462
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 12.5mm 20mm 35V ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS