16YXG1500MEFCT810X28
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16YXG1500MEFCT810X28
JLCPCB Part #
C1596642
Package
Plugin,D10xL28mm
Description
-40℃~+105℃ 1.146A@120Hz 10mm 1500uF 16V 28mm 310mΩ 5000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D10xL28mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS