16YXF3300MEFCGC16X25
MFR.Part #
16YXF3300MEFCGC16X25
JLCPCB Part #
C5114486
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 1.48A@120Hz 10000hrs@105℃ 16V 16mm 25mm 3300uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS