50SEV10M6.3X5.5
MFR.Part #
50SEV10M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C88809
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 35mA@120Hz 5.5mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS