16WXA2200MEFCGC16X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16WXA2200MEFCGC16X16
JLCPCB Part #
C1599043
Package
Plugin,D16xL16mm
Description
-25℃~+125℃ 16V 16mm 16mm 2000hrs@105℃ 2200uF 7.5mm 930mA@120Hz ±20% 插件,D16xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS