16WA4700MEFCGC18X20
MFR.Part #
16WA4700MEFCGC18X20
JLCPCB Part #
C5114475
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-25℃~+85℃ 1.6A@120Hz 16V 18mm 2000hrs@85℃ 20mm 4700uF ±20% 插件,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS