16SGV47M6.3X6.1
MFR.Part #
16SGV47M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C88847
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 105mA@10kHz 16V 2000hrs@105℃ 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS