6.3TKV1800M10X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3TKV1800M10X10.5
JLCPCB Part #
C2164567
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 1800uF 2000hrs@105℃ 6.3V 80mΩ@100kHz 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS