35TXV22M6.3X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35TXV22M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C1847446
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 1Ω 22uF 31.5mA@120Hz 35V 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS