16MXC15000MEFC22X35
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16MXC15000MEFC22X35
JLCPCB Part #
C1603485
Package
Plugin,D22xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 15000uF 16V 2.68A@120Hz 22mm 3000hrs@105℃ 35mm ±20% 插件,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors