16MXC10000MEFC20X35
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16MXC10000MEFC20X35
JLCPCB Part #
C1605566
Package
Plugin,D20xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10000uF 10mm 16V 2.4725A@10kHz 20mm 3000hrs@105℃ 35mm ±20% 插件,D20xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS