16JGV100M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16JGV100M6.3X8
JLCPCB Part #
C2166211
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 111mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS