35JGV47M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35JGV47M6.3X8
JLCPCB Part #
C1898779
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 35V 47uF 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS