160WXA47MEFCGC16X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160WXA47MEFCGC16X16
JLCPCB Part #
C1596854
Package
Plugin,D16xL16mm
Description
-25℃~+125℃ 160V 16mm 16mm 2000hrs@105℃ 245mA@120Hz 47uF 7.5mm ±20% 插件,D16xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS