160WA47MEFCG412.5X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160WA47MEFCG412.5X16
JLCPCB Part #
C1596501
Package
Plugin,D12.5xL16mm
Description
-25℃~+85℃ 12.5mm 160V 16mm 2000hrs@85℃ 330mA@10kHz 47uF 5mm ±20% 插件,D12.5xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS