500MXH270MEFC30X45
MFR.Part #
500MXH270MEFC30X45
JLCPCB Part #
C5902714
Package
Plugin,D30xL45mm
Description
-25℃~+105℃ 1.63A@120Hz 10mm 2000hrs@105℃ 270uF 30mm 45mm 500V ±20% Plugin,D30xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS