10YXH10000MEFC16X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10YXH10000MEFC16X40
JLCPCB Part #
C1599927
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10000uF 10V 13mΩ 16mm 2.856A@120Hz 40mm 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS