16YXH10000MEFC18X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16YXH10000MEFC18X40
JLCPCB Part #
C1601375
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10000uF 16V 18mm 2.996A@120Hz 40mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS