ELXV350EMC272ML40S
MFR.Part #
ELXV350EMC272ML40S
JLCPCB Part #
C2166340
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 1.866A@120Hz 16mm 18mΩ 2700uF 35V 40mm 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS