100ZL470MEFCGC16X35.5
MFR.Part #
100ZL470MEFCGC16X35.5
JLCPCB Part #
C1600327
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.04A@120Hz 100V 16mm 33mΩ 35.5mm 470uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS