250BXC56MEFC18X16
MFR.Part #
250BXC56MEFC18X16
JLCPCB Part #
C1599342
Package
Plugin,D18xL16mm
Description
-25℃~+105℃ 12000hrs@105℃ 16mm 18mm 250V 384mA@120Hz 56uF 7.5mm ±20% 插件,D18xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS