UCR18EVHJSR024
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
UCR18EVHJSR024
JLCPCB Part #
C4202233
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 24mΩ 500mW Thick Film Resistor ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS