UCR03EWPFSR043
MFR.Part #
UCR03EWPFSR043
JLCPCB Part #
C2081396
Description
0ppm/℃~+250ppm/℃ 250mW 43mΩ SMD Shunt ±1% 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS