BR24C08A-10TU-2.7
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BR24C08A-10TU-2.7
JLCPCB Part #
C5558360
Package
TSSOP-8-175mil
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 100 Years 2.7V~5.5V 400kHz 5ms 8Kbit Hardware write protection function、Noise suppression function、Built-in power-on reset (POR) I2C TSSOP-8-175mil EEPROM ROHS