RB088BGE-60TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RB088BGE-60TL
JLCPCB Part #
C3758864
Package
TO-252GE
Description
1 Pair Common Cathode 3uA@60V 5A 60V 830mV@5A TO-252GE Schottky Diodes ROHS