RB098BGE-60TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
RB098BGE-60TL
JLCPCB Part #
C3760172
Package
TO-252GE
Description
1 Pair Common Cathode 1.5uA@60V 60V 6A 830mV@3A TO-252GE Schottky Diodes ROHS