BU28UA3WNVX-TL
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BU28UA3WNVX-TL
JLCPCB Part #
C5581311
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 200mV@(300mA) 300mA 5.5V 50uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS