UZR1A220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZR1A220MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165082
Package
SMD,D5xL3.9mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10V 22uF 3.9mm 33mA@120Hz 5mm ±20% SMD,D5xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS