UZG0J220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZG0J220MCL1GB
JLCPCB Part #
C250865
Package
SMD,D4xL3.9mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 19mA@120Hz 22uF 3.9mm 4mm 6.3V ±20% SMD,D4xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS