UZR1C100MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZR1C100MCL1GB
JLCPCB Part #
C2162947
Package
SMD,D4xL3.9mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10uF 16V 23mA@120Hz 3.9mm 4mm ±20% SMD,D4xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS