UZR0J220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZR0J220MCL1GB
JLCPCB Part #
C2164639
Package
SMD,D4xL3.9mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 22uF 28mA@120Hz 3.9mm 4mm 6.3V ±20% SMD,D4xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS