UVK1H101MPD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVK1H101MPD1TA
JLCPCB Part #
C1593669
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 100uF 2000hrs@85℃ 3.5mm 390mA@10kHz 50V 8mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS