UVY1H101MPD1TA
MFR.Part #
UVY1H101MPD1TA
JLCPCB Part #
C1583134
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 285mA@10kHz 3.5mm 50V 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS