UUG2E470MNQ6MS
MFR.Part #
UUG2E470MNQ6MS
JLCPCB Part #
C2166516
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 250V 415mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS