UUG1E471MNQ1MS
MFR.Part #
UUG1E471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C1952645
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 25V 470uF 550mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS