UUG1H471MNQ1MS
MFR.Part #
UUG1H471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163673
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 470uF 50V 740mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS