UKL1E332MHD
MFR.Part #
UKL1E332MHD
JLCPCB Part #
C1585980
Package
Plugin,D18xL40mm
Description
-40℃~+85℃ 1.978A@10kHz 18mm 2000hrs@85℃ 25V 3300uF 40mm 7.5mm ±20% Plugin,D18xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS